Błąd podczas �łą�czenia się� z bazą danych.
Komunikat z serwera: Access denied for user 'marcamper_marcin'@'193.218.152.164' (using password: TAK) GoHoliday - oferty turystyczne, oferty last minute, oferty wycieczek do takich miejsc jak: Hiszpania, Grecja, Cypr, Egipt, Tunezja, Chorwacja, Turcja, turystyka, wakacje, wczasy, noclegi, wycieczki, wyjazdy, narty, hotele, miejsca noclegowe, kwatery, pensjonaty, lato, zima - to wszystko tylko u nas!
 

»  wycieczki
»  oferty last-minute
»  hotele w 55 krajach
»  kwatery w Chorwacji
»  kwatery w Alpach
»  charter jachtów
»  rent a car


  porady praktyczne
  promocje
Akceptujemy płatności kartami kredytowymi, m.in. Visa i MasterCard, przelewy natychmiastowe z kont internetowych

Wycieczki samolotem
Wycieczki autokarem
Wycieczki z dojazdem własnym
  Wczasy samolotem
Kraj:  
Cena od:   do:
termin od: 
kategoria:  **************
  wyszukiwanie
szczegółowe
  Wczasy autokarem
Kraj:  
Cena od:   do:
termin od: 
kategoria:  **************
  wyszukiwanie
szczegółowe
  Dojazd własny
Kraj:  
Cena od:   do:
termin od: 
kategoria:  **************
  wyszukiwanie
szczegółowe
Infolinia: 058 301-09-99
kom.: 510 042-990 

pn-pt 9-18,
sob 9-14
 
Gosia  Gosia
Marcin Marcin

BEZPIECZEŃSTWO

Życzymy udanych wakacji, jednak wybierając się w podróż należy zapoznać się z kilkoma informacjami, które pozwolą nam aby nasz wypoczynek rzeczywiście był udany.

PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W PODRÓŻY.
 1. Nalezy być ostrożnym, nie należy nosić przy sobie większej gotówki, biletów lotniczych, paszportu i innych cennych przedmiotów, koszty związane z wystawianiem zastępczych dokumentów są bardzo wysokie. Radzimy zdeponować cenne przedmioty w płaxtnym sejfie hotelowym. Jeżeli nie ma takiej możliwości to najlepiej nosić pieniądze w małych ilościach w różnych częściach garderoby.
 2. Przy każdym opuszczeniu hotelu należy pozostawić klucze w recepcji hotelowej, gdyż w przypadku zagubienia kluczy koszty często bywaja bardzo wysokie.
 3. Nie pozostawiajmy toreb, aparatów fotograficznych czy innych cennych rzeczy bez opieki. Również nie należy pozostawiać rzeczy na widocznym miejscu w zaparkowanym samochodzie.
 4. Planując podróż w rejony świata, w których spotkać można jakiekolwiek konflikty zbrojne, należy zasięgnąć informacji na co trzeba uważać.
 5. Jeśli zamierzamy w miejscu naszego wypoczynku korzystać z transportu samochodowego należy zapoznać się z miejscowymi przepisami i zwyczajami związanymi z ruchem drogowym.
 6. Nie powinniśmy zostawiać dzieci i kobiet samych. Samotne kobiety są narażone na mniej lub bardziej nachalne zaczepianie mężczyzn. W krajach arabskich kobiety powinny być odpowiednio ubrane.
Wybierając się w podróż warto zaopatrzyć się w przewodnik o danym kraju, łatwiej będzie nam poznać kulturę i zwyczaje wybranego kraju. Warto również nauczyć się kilku podstawowych słówek w języku kraju do którego się wybieramy, co przysporzy nam wiele sympatii u miejscowych.

ZDROWIE

STAN ZDROWIA
Przed wyjazdem warto sprawdzić swój stan zdrowia, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań, aby udać się w podróż w wybrany rejon świata. W tym celu zalecamy wizytę u lekarza, szczególnie osobom, z chorobami serca, nadciśnieniem, kobietom w ciąży.

APTECZKA PODRÓŻNA
Ważną kwestią jest przygotowanie małej podróżnej apteczki. Nie polecamy zabierania całej apteki.
Pamiętaj jednak o tym co niezbędne :
 • bandaże
 • plastry
 • środki odstraszające owady
 • środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
 • środki odkarzające
SZCZEPIENIA
Należy dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa zdrowotne mogą nas spotkać w danym regionie, czy do rejonu do którego się wybieramy wymagane są szczepienia na konkretne choroby.
Należy dowiedzieć się czy przy wyjeździe do danego kraju nie wymaga się międzynarodowego świadectwa szczepień.

HIGIENA
Nie należy pić wody z kranu. W pełni bezpieczna jest woda butelkowana. Ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny. Należy zwrócić uwagę na czystość rąk, szczególnie przed jedzeniem. Nie należy kapać się w stojących zbiornikach wodnych, ani w rzekach z wolno płynącą wodą, ani myć się wodą niewiadomego pochodzenia.

KLIMAT
Pamiętajmy o zabraniu niezbędnych przedmiotów odpowiednich do danego klimatu.
Okulary słoneczne, które nie tylko ładnie wyglądają ale także chronią nas przed słońcem, kosmetyki z filtrami słonecznymi odpowiednimi do naszej karnacji. Niezbędne może okazać się nakrycie głowy (zarówno w zimnych jak i ciepłych rejonach).
Pamiętajmy o przyjmowaniu dużych ilości płynów zarówno w ciepłym jak i zimnym klimacie aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.
Informacje i ceny opublikowane na naszych stronach internetowych nie stanowią oferty w myśl przepisów kodeksu cywilnego.
 
Kontakt   |   Reklama   |   Praca   |   O firmie   |   Prywatność   |   Nasi Partnerzy   |   Pomoc
Copyright © 2002 - 2010 by Tour Design. All rights reserved
scrapbooking